Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Barvítka

Barvítka

1) Barvítka podglazurní a do syrové glazury - charakteristika

  Barvítka podglazurní a do syrové glazury se používají na přežahlý střep nebo na surovou nevypálenou glazuru. Barvítka aplikujeme štětcem, střičkou (kukačkou), stříkáním atd. Snáší se dobře se surovým střepem i glazurou, výborně kryjí. Povrch je po výpalu lesklý, bez plastických deformací. Barvítka neobsahují olovo, kadmium ani jiné zdraví nebezpečné látky.

Návod k použití

   Barvítka jsou dodávána v tekutém stavu. Před upotřebením je nutno suspenzi barvítek dokonale rozmíchat a naředit na konzistenci vhodnou pro prováděný druh aplikace. Potřebné na ředění je nutno předem vyzkoušet pro různé druhy aplikace, vlastnosti střepu a podkladové glazury. K ředění se používá pitná voda o max. tvrdosti 15°N a max. obsahu Fe 0,02 mg/l. Pokud není známo, zda voda odpovídá těmto požadavkům, doporučujeme naředěné barvítko odzkoušet na vzorku keramiky. Barvítka se vypalují při stejné teplotě jako glazury tj. při 1020-1100 °C.

   Barvítka je nutno uchovávat v čistých a dobře uzavřených nádobách znemožňujících kontaminaci nečistotami.

 

2) Barvítka nadglazurní - charakteristika

   Tato barvítka se používají pro dekoraci na střep s vypálenou vrstvou glazury. Nejvhodnější aplikace je malba nebo psaní štětcem.

Návod k použití

   Barvítko je dodáváno v tekutém stavu. Před použitím je nutno suspenzi dokonale rozmíchat a naředit na potřebnou konzistenci. Barvítka jsou zkoušena na glazurách firmy CRHÁK. Při aplikaci na jinou glazuruje nutno předem provést zkoušku. Povrch, na který je barvítko nanášeno, musí být čistý. Nadglazurní barvítka se vypalují při teplotách od 850 °C.

Bezpečnost a hygiena při práci

   Barvítka neobsahují olovo, kadmium, barium, jejich sloučeniny ani jiné nebezpečné látky. Nejsou tedy posuzovány jako jedy. Po práci s barvítky je vhodné omýt ruce vodou, mýdlem a pokožku ošetřit běžným reparačním krémem. Při zasažení očí provést výplach tekoucí vodou, při náhodném požití vypít větší množství vody a vyvolat zvracení. V obou posledních případech je nutno vyhledat lékařskou pomoc.

Pomocné přípravky

   K barvítkům jsou dodávány speciální pomocné přípravky pro zlepšení tahu štětcem. Těmito přípravky lze barvítka ředit. Přípravky jsou označeny jako ředítko A a ředítko B, lze je mezi sebou libovolně mísit. Množství ředítka v barvítku je závislé na způsobu nanášení a nemělo by přesáhnout hranici 4 % hm. Před aplikací barvítek na vlastní výrobky doporučujeme naředění předem vyzkoušet.

Balení

   Barvítka podglazurní a do syrové glazury jsou dodávána v plastových dózách 100g, 500g a 1 000g.
Barvítka nadglazurní jsou dodávána v balení 100g.

 

Partner webu:

Pracovní doba:

Po     8:00-17:00

Út     8:00-17:00

St     8:00-17:00

Čt     8:00-17:00

Pá     8:00-17:00

So     Zavřeno

Ne     Zavřeno

Kontakty:

Adresa provozovny:

Alois Crhák
Dolní Rožínka 61
592 51
Česká Republika

Telefon:

606 136 477

IČO: 46336303 | DIČ: CZ7101133787

e-mail: crhak@crhak.cz
internet: www.crhak.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz