Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Smalty a polotovary

Smalty a polotovary pro smaltování

Zobrazuji 1-1 z 1
  Smalt za studena– gliter měď
  55,66 Kč
  46,00 Kč bez DPH
  55,66 Kč
  46,00 Kč bez DPH
  ks
  Produktů na stránku 244872

  Smalt je ve své podstatě anorganické sklo,které je nanesené na kovovém podkladu.Smalt na tomto podkladu vytváří velmi odolný povrch proti korozi a přírodním i chemickým vlivům. Barevnost smaltovaných výrobků je stálá.Smalt je významný nejen v oblasti průmyslové výroby, ale stále častěji plní dekorativní funkci.

  Návod k použití

  Smalty jsou dodávané v tekutém stavu. Vzhledem k tomu, že různé druhy aplikace (stříkaní, ponor, polévání, malování štětcem) potřebují různou hustotu suspenze, dodáváme smalty v hustějším stavu. Před použitím je možné rozředit smalty vodou na požadovanou hustotu. Povlak na podkladu by neměl být silnější než
  1 mm. Takto připravený smalt lze nanášet na smaltařský, měděný nebo mosazný plech. Je možné použít i nerezového plechu, ale jen za předpokladu,že povrch plechu narušíte např. kovovým kartáčem. Před nanášením smaltu je nezbytné plech řádně odmastit. Je vhodné jej poté ponořit do půl procentního sodného roztoku. Aplikaci smaltu, jak již bylo popsáno, můžete provést stříkáním, ponorem, poléváním nebo malováním štětcem. Tedy technikami stejnými jako
  u glazování (průmyslová výroba smaltovaných produktů využívá také technologie jako jsou např. šablonování a sítotisk).Teplota pro výpal smaltů je přibližně 850 °C. Vypalování je jednoduché. Pec nahřejete na požadovanou teplotu. Teplota by měla být vždy vyšší než požadovaná, protože při otevření pece dochází k úniku tepla a tím ke snížení teploty v peci. V případě, že dosáhnete v peci požadované teploty, vložíte výrobek. Pokud vypalujete menší výrobky ponechejte je v peci cca 2 - 3minuty. Doba výpalu je také závislá na síle (tloušťce) plechu a povrchové vrstvě (nátěru, nástřiku...).

  Bezpečnost a hygiena při práci

  Při manipulaci (vkládání či vyjmutí vsázky) používejte ochranné pomůcky. Při práci se smalty nejezte, nepijte a nekuřte. Po práci si důkladně omyjte ruce vodou, mýdlem a pokožku ošetřete běžným reparačním krémem. Při zasažení očí proveďte výplach pod tekoucí vodou, při náhodném požití proveďte výplach dutiny ústní. Nevyvolávejte násilné zvracení. Pro všechny případy platí, že při potížích vyhledáme lékařské ošetření.


  Balení

  Smalty jsou standardně dodávány v plastových obalech 0,5 kg.

  Partner webu:

  Pracovní doba:

  Po     8:00-17:00

  Út     8:00-17:00

  St     8:00-17:00

  Čt     8:00-17:00

  Pá     8:00-17:00

  So     Zavřeno

  Ne     Zavřeno

  Kontakty:

  Adresa provozovny:

  Alois Crhák
  Dolní Rožínka 61
  592 51
  Česká Republika

  Telefon:

  606 136 477

  IČO: 46336303 | DIČ: CZ7101133787

  e-mail: crhak@crhak.cz
  internet: www.crhak.cz

  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz